پروژه آبرسانی به روستای محمد آباد و قمشلو

آبرسانی-بنیادبرین

محمدآباد و قمشلو دو روستا از ۱۵ روستای دهستان اختر آباد هستند که درفاصله  ۱۲۰ کیلومتری استان تهران در مرز استان مرکزی قرار گرفته است. اختر آباد بزرگترین دهستان ایران است و دارای محدودیت نمره ۶ می باشد که جزء مناطق محروم محسوب میشود، طی سال‌های اخیر از ۴۲ روستا تقریباً ۲۷ روستا به علت بی‌آبی و بیکاری خالی از سکنه شده اند و اهالی آن به تهران، حومه و شهرک‌های آن مهاجرت کرده اند.

این دو روستا در مجموع حدود ۸۰ خانواده سکنه دارند که تا قبل از بیستم اردیبهشت ماه سال ۹۶ با شرایط بسیار سخت و بدون لوله کشی آب شرب، روزگار می‌گذراندند. منبع آب شرب خانواده‌ها از تانکرهای آبی بود که می‌بایست از طرف سازمان آب و فاضلاب آن منطقه هر دو هفته یکبار پر شود، که حتی دو هفته یکبار هم کفاف تنها چند روز آن‌ها را نمی‌داد و باز باید به سختی اقدام به خرید آب از مسافت‌های دور می‌نمودند.

لازم به ذک می باشد تانکرهایی که زیر آفتاب بودند، پر از جلبک و آلودگی‌های شدید میکروبی بودند. که این امر باعث بروز بیماریهای مختلفی بلاخص برای کودکان شده بود. با عنایت خداوند متعال و همکاری سازمانهای دیگر ، ۵ کیلومتر لوله کشی آب آشامیدنی به روستا برده شد. لازم به ذکر می باشد  چند سال قبل سازمان آبفا آن منطقه با هزینه نزدیک به یک میلیارد تومان این لوله کشی را  انجام داده بود ولی به علت مهندسی نامناسب، پروژه شکست خورد و مردم باز بدون آب  روزگار خود را سپری میکردند تا اینکه اینبار بار به لطف خداوند با هزینه بالغ بر پانصد میلیون تومان روستاییان از آب آشامیدنی برخوردار شدند.

آبرسانی-بنیادبرین         آبرسانی-بنیادبرین        آبرسانی-بنیادبرین          آبرسانی-بنیادبرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمایت