مدرسه ۳کلاسه در روستای آبگرمک صیدون

 

در این روستای کوچک مدرسه‌ای وجود نداشت تا کودکان در آنجا به تحصیل بپردازند. مدرسه‌ای که در آن درس میخوانند در بیرون از روستا و در مرکز شهر واقع شده بود این کودکان با شور و شوق زیادی هر روز این مسیری طولانی را تا مرکز شهر طی می‌کردند تا به مدرسه برسند خیلی از آنها در این مسیر خسته می‌شدند.

همین امر باعث می‌شد تا از مدرسه رفتن و درس خواندن دلسرد و بعضی از آنها ترک تحصیل کنند. فاصله روستا تا مرکز شهر که مدرسه در آنجا واقع شده بود چیزی حدود ۵ کیلومتر بود خیلی از این بچه‌ها این مسیر را پیاده طی می‌کردند این راه طولانی بچه‌ها و حتی خانواده‌های آنها را خسته و نگران کرده بود.

مدرسه سازی یکی از بزرگترین و با ارزشترین کارهایی است که یک انسان خیر می‌تواند انجام دهد هیچ سعادتی بالاتر از این نیست که امکاناتی را فراهم کنیم تا کودکان و نوجوانان این مرز و بوم به یادگیری علم و دانش بپردازند. با مدرسه سازی، فرهنگ و دانش در کشور عزیزمان رواج پیدا می‌کند و این تاثیرش در آیندگان نشان داده خواهد شد.

موسسه بنیاد برین با کمک خیرین عزیز به این امر مهم پرداخته و  و مدرسه‌ای ۳ کلاسه در روستای آبگرمک صیدون را با کمک خیرین مدرسه ساز بنا کرده است.

کلنگ زنی ساخت مدرسه در روستای آبگرمک

در دی ماه سال ۹۶ مراسم کلنگ زنی احداث مدرسه ۳ کلاس روستای آبگرمک با حضور ۲ تن از بانیان این امر خیر، معاون سازمان نوسازی مدارس برخی از خدمتگزاران بنیاد برین و دانش آموزان آن روستا برگزار شد.

زیر بنای این مدرسه حدود ۶۰۰ متر مربع بوده که متعلق به اداره آموزش پروش منطقه می‌باشد.

. روستای آب‌گرمک (باغ‌ملک)، روستایی از توابع بخش میداود شهرستان باغ ملک در استان خوزستان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *