بازگشایی و اتمام ساخت مدرسه فردوس برین شماره ۱۱

مدسه فردوس برین ۱۱

یکی از پروژه‌هایی که توسط برین در سال ۹۷ به مرحله اجرا درآمد، ساخت مدرسه در روستای دلزی در استان آذربایجان غربی بود که با نام فردوس برین شماره ۱۱ نام‌گذاری شد. این روستا از توابع کوهسار در شهرستان سلماس است که بر اساس آمارها و آخرین سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده، از جمعیتی برابر با  ۲۰۳۹ نفر برخوردار می‌باشد و طبیعی است که با وجود چنین جمعیتی، تعداد کودکان و نوجوانان این روستا نیز تعداد قابل توجهی باشد.

از آنجایی که هدف خیریه برین شناخت روستاها و مناطقی از کشور است که با کمبود مدارس و مراکز آموزشی رو به رو هستند، این روستا نیز به عنوان یکی از آن مناطق شناخته شد و تصمیم ساخت مدرسه در دلزی به مرحله اجرا درآمد. در نهایت طی هماهنگی‌های بسیار بنیاد برین با سازمان‌های مربوطه استان آذربایجان غربی، در سال ۹۷ کلنگ زنی این مدرسه صورت گرفت و در حال حاضر نیز به پایان ساخت خود رسیده و آماده هدیه به فرزندان این روستا است.

جزئیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه فردوس برین ۱۱

مدرسه دلزی در سلماس به منظور آموزش دوره اول و دوره دوم متوسطه بنا نهاده شده است. با توجه به فضای ساختمان و تعداد دانش‌آموزان تخمین زده شده، تعداد ۶ کلاس درس برای این مدرسه در نظر گرفته شد. فضای داخلی این مرکز آموزشی برای تحصیل، ۲۸ دانش آموز دختر و ۷۷ دانش آموز پسر مناسب است.

مدرسه ۶ کلاسه دلزی که با عنوان مدرسه فردوس برین شماره ۱۱ نام‌گذاری شده است از اصول ایمنی در ساخت بهره برده است و ضد زلزله می‌باشد.

مراسم افتتاحیه مدرسه فردوس برین شماره ۱۱

مراسم بازگشایی مدرسه فردوس برین شماره ۱۱

مراحل ساخت این مرکز آموزشی در حدود یکسال به طول انجامید که سرانجام در سال ۹۸ ساخت آن به پایان رسید. در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸ مدرسه فردوس برین شماره ۱۱ با حضور جمعی از خیرین مدرسه ساز در طی مراسمی بازگشایی شد.

در این مراسم علاوه بر خیرین، نمایندگان و مسئولان استان آذربایجان غربی نیز حضور داشتند. همچنین بازگشایی این مدرسه با حضور دانش‌آموزان و ساکنین روستای دلزی همراه بود که جوی صمیمانه و شاد را برای ساکنین و دیگر دست اندرکاران رقم زد.

هدف از کارهای خیر القای شادی و حس خوب به هم‌میهنان است که البته همکاری در کار خیری چون مدرسه سازی، نتایجی ماندگار و حسی بهتر و فراتر از سایر کارهای خیر بر جای خواهد گذاشت. کمک به تحصیل دانش‌آموزان و تلاش در این راه، ضمن داشتن حس وصف نشدنی تا سال‌های سال باقی مانده و به رشد و بهبود آموزش و پرورش فرزندان جای جای ایران کمک شگرفی خواهد کرد.

امید است تا با همیاری و همکاری تمامی افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند جامعه زیباتر و آینده‌ای روشن‌تر برای آیندگان برجای گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمایت