ساخت مدرسه ۳ کلاسه در روستای خوراسب آذربایجان غربی

ساخت مدرسه در روستای خوارسب واقع در استان آذربایجان غربی یازدهمین پروژه موسسه بنیاد برین است.

روستای خوارسب استان آذربایجان

روستا خوارسب در فاصله‌ی ۶۳ کیلومتری شهر ارومیه در منطقه سرسبز سیلوانا محال مرگور قرار دارد. این شهر در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در دامنه ارتفاعات بلند، مشرف بر خط مرزی ایران و ترکیه و در قسمت میانی آن واقع شده است.

جمعیت این روستا ۵۶۵ نفر و شغل مردمان روستا کشاورزی و دامداری و کارگری می‌باشد. این روستا در حال حاضر ۱۳ دانش آموز دختر و ۲۹ دانش آموز پسر در کل ۴۲ نفر تحصیل می کنند. اهالی سیلوانه به زبان کوردی سخن گفته و سنی مذهب می باشند

مراسم کلنگ زنی ساخت روستای خوراسب

موسسه بنیاد برین با همراهی و همیاری خیرین مدرسه ساز طرح ساخت یک مدرسه در روستای خوراسب را مطرح کردند. بنا به گزارش مسئولین منطقه، این روستا فقط یک مدرسه در مقطع دبستان داشت اما با وجود همین امکانات کم مردمان بسیاری در این روستا با سواد و برخی از جوانان از تحصیلات بالا برخوردارند.

خیریه برین در مهر ماه سال 96 کلنگ زنی مدرسه‌ای 3 کلاسه را در روستای خوراسب آغاز کردند. این مراسم با حضور مهندس رحمانی مدیرکل نوسازی مدارس استان، مهندس حسین جمشیدیان مدیرعامل خیریه نیکوکاری برین شمیرانات، معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز، بخشدار، مدیر آموزش و پرورش سیلوانا، خیر اهدا کننده‌ی زمین مدرسه و اهالی روستای خوراسب برگزار شد. مساحت زمین اهدائی جهت تاسیس مدرسه ۱۹۰۰ متر مربع می باشد.

ساخت مدرسه توسط خیریه بنیاد برین

 مدرسه سازی یکی از با ارزش‌ترین کاری است که یک فرد خیر می‌تواند انجام دهد تا برای همیشه به یادگار بماند. متاسفانه در کشور ما فقر فرهنگی و آموزشی فراوان است مخصوصا در مناطق محروم کشور. مدرسه سازی در کشوری که به مدرسه و آموزش نیاز دارد یک  کار خداپسندانه و واجب است. کار خیری که اثرش تا ابد می‌ماند و چه استعدادهایی که به واسطه تحصیل به کشور و جامعه معرفی خواهند شد.

هدف بنیاد برین در ساخت مدارس

موسسه برین با کمک و همراهی تعدادی از خیرین مدرسه سعی دارد تا با ساخت مدارس در مناطق محروم و کمک هزینه تحصیل به کودکان نیازمند سهم کوچکی در پیشرفت و ترقی کشور را عهده دار باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

حمایت