ساخت مدرسه در روستای دلزی سلماس

ساخت مدرسه روستای دلزی

 یکی دیگر از پروژه‌های موسسه بنیاد برین ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستای دلزی شهرستان سلماس است. روستای دلزی جز مناطق محروم کشور که واقع در روستای سیلوانا بخش کوهسار می‌باشد. و از لحاظ مساحت بزرگترین روستای این بخش است. روستای دلزی از شمال به روستاهای ،اره، خناوین، از جنوب به روستای گوزیک ، بالکان ، دوستان ، از غرب به روستای استون رش و از شرق به روستای سیوه در متصل است.

راه ارتباطی از طریق جاده خاکی که از روستاهای چهریق – الیاسی –داراب – لورا شیرین –گذشته و در نهایت به روستای دلزی می‌رسد لازم به ذکر است که فاصله روستای دلزی تا سلماس به وسیله محور ارتباطی حدودا ۵۵ کیلومتر است که ۲۰ کیلومتر آن خاکی می‌باشد. فاصله این روستا تا مرز از طریق هوایی حددا ۱۴ کیلومتر است.

کلنگ زنی ساخت مدرسه در روستای دلزی

این روستا با توجه به عدم  دارا بودن مدرسه متوسطه و کوچ اهالی و بازمانده تحصیل، نیاز مبرم به احداث مدرسه داشت و با تلاش و پیگیری اهالی و مسئولین این منطقه، طی مراسمی کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه دوره متوسطه اول و دوم به همت بنیاد برین و خیرین مدرسه ساز بر زمین زده شد.

 ساخت مدرسه در روستای دلزی شهرستان سلماس دهمین پروژه ساخت مدرسه خیریه بنیاد برین است. که در سال 97 توسط خیر محترم و مسئولین موسسه برین کلنگ زنی آن آغاز شد. این مراسم در حضور مدیر موسسه برین جناب آقای جمشیدیان و مسئولین مربوطه و تعدادی از اهالی روستا برگزار شد. تا کنون پیشرفت فیزیکی ساختمان از نظر بهینه‌سازی 100 درصد تمام شده است.

ساخت مدرسه روستای دلزی

هدف بنیاد برین از ساخت مدارس در مناطق محروم

متاسفانه بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک کشور در مناطق محروم هستند که امکاناتی برای تحصیل کودکان و نوجوانان ندارند. در بسیاری از روستاها محروم مدرسه‌ای امن وجود ندارد اگر هم مدرسه‌ای باشد.

کودکان به علت فقر باید هم پای خانواده‌ی خود کار کنند تا کمک خرجی باشند برای زندگی کردن .هدف اصلی خیریه برین این است با کمک خیرین مدرسه ساز  شرایط و بستری را فراهم کند تا فرزندان این مرز و بوم در مناطق محروم هم بتوانند به حق طبیعی خود یعنی تحصیل بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمایت