ساخت مدرسه در روستای دلزی سلماس

ساخت مدرسه روستای دلزی

 یکی دیگر از پروژه‌های موسسه بنیاد برین ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستای دلزی شهرستان سلماس می‌باشد. روستای دلزی جز مناطق محروم کشور که واقع در روستای سیلوانا بخش کوهسار می باشد. این روستا که بزرگترین روستای این بخش می‌باشد از شمال به روستاهای ،اره، خناوین، از جنوب به روستای گوزیک ، بالکان ، دوستان ، از غرب به روستای استون‌رش و از شرق به روستای سیوه‌در متصل است.

راه ارتباطی از طریق جاده خاکی که از روستاهای چهریق – الیاسی –داراب – لوراشیرین –گذشته و در نهایت به روستای دلزی می رسد لازم به ذکر است که فاصله روستای دلزی تا سلماس به وسیله محور ارتباطی حدودا ۵۵ کیلومتر بود می باشد که ۲۰ کیلومتر آن خاکی و شوسه‌ای می باشد. و فاصله این روستا تا مرز از طریق هوایی حددا ۱۴ کیلومتر می باشد.

کلنگ زنی ساخت مدرسه در روستای دلزی

این روستا با توجه به عدم  دارا بودن مدرسه متوسطه و کوچ اهالی و بازمانده تحصیل، نیاز مبرم به احداث مدرسه داشت و با تلاش و پیگیری اهالی و مسئولین این منطقه، طی مراسمی کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه دوره  متوسطه به همت بنیاد برین و خیرین مدرسه ساز بر زمین زده شد.

 ساخت مدرسه در روستای دلزی شهرستان سلماس دهمین پروژه ساخت مدرسه خیریه بنیاد برین است. که در سال 97 توسط خیر محترم و مسئولین موسسه برین کلنگ زنی آن آغاز شد. این مراسم در حضور مدیر محترم موسسه برین جناب آقای جمشیدیان و مسئولین مربوطه و تعدادی از اهالی روستا برگزار شد.

ساخت مدرسه روستای دلزی

افتتاح مدرسه 6 کلاسه روستای دلزی

بعد از ساخت مدرسه، مراسم افتتاحیه با حضور خیر محترم سرکار خانم دکتر معصومه راستی و مسئولین محترم افتتاح شد. این مدرسه در زمینی به مساحت 367 مترمربع  به صورت کامل تجهیز شده و از همه تجهیزات شامل میز و نیمکت، برخوردار است.

  از ابتدای سال تحصیلی جدید حدود 200 دانش آموز در این مدرسه  مشغول تحصیل شدند.

هدف بنیاد برین از ساخت مدارس در مناطق محروم

متاسفانه بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک کشور در مناطق محروم هستند که امکاناتی برای تحصیل کودکان و نوجوانان ندارند. در بسیاری از روستاها محروم مدرسه‌ای امن وجود ندارد اگر هم مدرسه‌ای باشد.

کودکان به علت فقر باید هم پای خانواده‌ی خود کار کنند تا کمک خرجی باشد برای زندگی کردن .هدف اصلی خیریه برین این است با کمک خیرین مدرسه ساز  شرایط و بستری را فراهم کند تا فرزندان این مرز و بوم در مناطق محروم هم بتوانند به حق طبیعی خود یعنی تحصیل بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *