ساخت مدرسه ۳ کلاسه در آذربایجان شرقی

ساخت مدرسه در مناطق زلزله زده آذربایجان

اگر از حامیان و یا دنبال کنندگان خیریه بنیاد برین باشید می‌دانید که این بنیاد در کنار هدف اصلی خود که همانا شناسایی و ساخت مدرسه در مناطق نیازمند است، در زمان وقوع حوادث طبیعی چون سیل و زلزله همیشه به طریقی یارای مردم آسیب دیده نیز بوده است. اگر بخواهیم به برخی فعالیت‌های بنیاد در این زمینه اشاره کنیم می‌توانیم کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه و یا مردم سیل زده استان گلستان و … را نام ببریم.

برین، با وقوع زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی، با کمک حامیان خود فعالیت حمایتی در مناطق آسیب دیده این استان داشته است تا بتواند کمی بر اندوه ساکنان این استان بکاهد.

همانطور که در خبرها دیده و شنیده‌اید حادثه زلزله در استان مذکور خساراتی را به شهرستان و روستاهای مختلفی وارد نموده است. در نتیجه این نهاد تصمیم به ساخت مدرسه‌ای جدید را در یکی از شهرستان‌های این استان اتخاذ کرد.

با بررسی شهرستان‌ها و روستاهای این منطقه مشخص شد که روستای قلعه حسین آباد با کمبود مدرسه رو به رو بوده که با حادثه پیش رو نیز محیا ساختن بنایی برای آموزش دانش آموزان این روستا به خصوص در این فصل، ضرورت پیدا کرده است.

ساخت مدرسه در روستای قلعه حسین آباد

روستای قلعه حسین آباد در شهرستان چاراویماق واقع شده که از توابع شهر تبریز است که بر طبق آخرین آمار دارای جمعیت ۴۶۵ نفری است.

پروژه ۲۶ بنیاد نیکوکاری برین شمیرانات با کلنگ زنی این مدرسه سه کلاسه در آبان ۱۳۹۸ به همت و یاری خیر گرامی آغاز شد.

این مدرسه دارای سه کلاس آموزشی است و در محله نزدیک به سکونت اهالی واقع شده است تا رفت و آمد برای دانش آموزان روستا دشوار نباشد. لازم به ذکر است که مدرسه فوق برای دانش آموزان عزیز مقطع ابتدایی در حال آماده سازی است.

گنجایش مدرسه قلعه حسین آباد برای ۵۴ دانش آموزان تخمین زده شده است که شامل ۲۰ دانش آموز دختر و ۳۴ دانش آموز پسر می‌باشد.

مراحل اولیه ساخت هم اینک در حال اجرا بوده و امیدواریم در زمانی اندک این بنای آموزشی آماده استفاده دانش آموزان روستای قلعه حسین آباد گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمایت