مدرسه سازی راز جاودانگی

بر اساس اعلام سازمان نوسازی مدارس، در حدود ۳۳ درصد از مدارس کشور کاملا فرسوده هستند و برای نوسازی این مدارس، به چیزی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. طبق این آمار، یک سوم مدارس کشور فرسوده و فاقد ایمنی لازم هستند و در صورتی که اقدام به نوسازی و یا ایمن‌سازی این مدرسه‌ها نشود، چنان که در گذشته شاهد بروز حوادث ناگوار ناشی از فرسودگی مدارس بودیم، در آینده نیز خسارات مالی و جانی در انتظار دانش‌آموزانی است که ناچار به تحصیل در چنین مدرسه‌های فرسوده‌ای هستند. از طرفی تعداد زیادی از روستاهای محروم و مناطق کم‌برخوردار در استان‌های مختلف فاقد مدرسه و امکانات آموزشی اولیه هستند و در این مناطق، بسیارند کودکان و نوجوانانی که با وجود هوش و استعداد بالا از تحصیل و آموزش بازمانده‌اند.

اهمیت مدرسه سازی

از مهم‌ترین ارکان توسعه در هر کشوری، مدرسه و امکان تحصیل است. با مدرسه و به طور کل با آموزش می‌توان بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را برطرف نمود. آموزش و پرورش سنگ زیربنای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر جامعه است. مدرسه اولین قدم از نردبان آموزش و مدرسه سازی کاری نیک و بسیار پسندیده است. بررسی عوامل موثر بر پیشرفت و ترقی در جوامع پیشرفته نشان می‌دهد، همه این کشورها از آموزش و پرورش توانمند و کارآمد برخوردار بوده‌اند. نگاه گذرا بر تاریخ جهان نیز بیان کننده این واقعیت است که دوران شکوفایی و درخشیدن آنها با اهمیت دادن به جایگاه بنیادین مدرسه و همچنین توجه ویژه به رشد و پویایی نظام تعلیم و تربیت و سیستم آموزشی متقارن بوده است.

قابل ذکر است که نقش و اهمیت نیروی انسانی در اجرای برنامه‌های سازمانی به قدری مهم و ارزشمند است که بسیاری از اندیشمندان معتقدند که تفاوت کشور صنعتی و غیر صنعتی تنها در کیفیت نیروی انسانی آنها است. نیروی انسانی در هر جامعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چرا که امکان جایگزینی آن از طریق سایر منابع و امکانات وجود ندارد.

مدرسه سازی
مدرسه سازی = امکان تحصیل = شانس ترقی و پیشرفت

مدرسه سازی و مشارکت در ساخت مدرسه

آموزش استاندارد و امکان تحصیل می‌تواند بسیاری از مشکلات و معضلات کشور عزیز ما ایران را از بین برده و به پرورش نیروی انسانی با کیفیت و زبده برای کشور بیانجامد که پیشتر درباره اهمیت نیروی انسانی سخن گفته شد. در ایران عزیز، علیرغم دارا بودن جمعیت مناسب و همچنین استعدادهای فراوان، متاسفانه بسیاری از کودکان و نوجوانان در اقصی نقاط کشور به ویژه در مناطق محروم از تحصیل باز مانده و هوش و استعداد آنها عملا به هدر می‌رود.

این دغدغه موجب شده تا افرادی که دل در گرو انسانیت و همچنین آبادانی مام میهن دارند، قدم پیش گذاشته و در امر مدرسه سازی و ساخت آموزشگاه مشارکت نمایند. با توجه به جمعیت کشور و همچنین ظرفیت‌های ایران، بدون شک تعداد مدارس و آموزشگاه‌ها کفاف تعداد دانش‌آموزان و جویندگان علم و تحصیل را نمی‌دهد و بسیارند مناطقی که هنوز فاقد مدرسه هستند. مدرسه سازی در کشوری که به مدرسه و آموزش نیاز مبرم دارد امری حیاتی و بسیار نیک و پسندیده است. کار خیری که اثرش تا ابد می‌ماند و چه استعدادهایی که به واسطه تحصیل به کشور و جامعه معرفی خواهند شد. با مشارکت در مدرسه سازی، شما دغدغه‌مندی خود را اعلام و برای آبادانی میهن خود آستین‌ها را بالا می‌زنید.

چگونه به مدرسه سازی کمک کنیم؟

بنیاد نیکوکاری برین از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت نموده و با شماره ۲۸۹۳۵ در سازمان بهزیستی کشور ثبت شده است. برین یک موسسه خیریه است که به طور ویژه به مدرسه سازی و مشکلات حوزه تحصیل می‌پردازد و کوشش و فعالیت‌های خود را در زمینه آموزش متمرکز کرده و بطور تخصصی در حوزه مدرسه سازی و مشارکت در ساخت مدرسه فعالیت‌های اجرایی می‌کند. بنیاد برین با کمک خیرین نیک اندیش خود، اقدام به ساخت مدرسه و مکان‌های آموزشی مناسب و استاندارد نموده و به لطف تحصیل و نعمت آموزش، به نوبه خود از هدر رفت استعدادها و نبوغ فرزندان کشور عزیزمان ایران، جلوگیری نموده و در جای جای ایران اقدام به ساخت فضاهای آموزشی می‌نماید.

بنیاد برین از سال ۱۳۹۰ تا به امروز ۴۶ مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته ساخته و به بهره‌برداری رسانده است. این مدارس اکنون فعال و در حال آموزش به فرزندان‌مان هستند. برین هم اینک به کمک خیرین مدرسه ساز خود، در حال ساخت ۹ مدرسه جدید در روستاهای لرستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری است.

علاوه بر مدرسه سازی و مشارکت در ساخت مدرسه، تسهیل شرایط تحصیل برای کودکان از دیگر اقدامات بنیاد برین است. برین به پشتوانه شما خیرین نیک اندیش، از حق تحصیل کودکان بی‌بضاعت پشتیبانی کرده و این کودکان پس از پیوستن به خانواده برین، به طور ماهیانه حق تحصیل دریافت می‌کنند. برای هر یک از فرزندان تحت پوشش، جهت واریز حقوق ماهیانه، از طرف بنیاد کارت بانکی صادر می‌گردد. شایان ذکر است که این مبلغ تنها جهت امور تحصیلی، خوراک و پوشاک این کودکان است. میزان اعطای حق تحصیل به کودکان به نسبت معدل و پیشرفت تحصیلی فرزندان و انجام تعهدات مدنظر بنیاد متفاوت است.

مدرسه‌سازی و مشارکت در ساخت مدرسه
با کمک هم برای فرزاندانمان مدرسه می‌سازیم

روش‌های کمک به بنیاد در مدرسه سازی

اگر تصمیم گرفته‌اید که بخشی از این کار نیک بوده و در امر مدرسه سازی مشارکت داشته باشید، به شیوه‌های گوناگون می‌توانید در این امر خیر و پسندیده با بنیاد برین همکاری کنید. باشد که همه کودکان ایران زمین در فضای استاندارد آموزشی امکان تحصیل و یادگیری داشته و دیگر هیچ کودکی در ایران به دلیل مشکلات مالی و یا کمبود امکانات تحصیلی از تحصیل باز نماند و یا با حضور در کلاس‌های غیر استاندارد، غیر مقاوم و ناایمن، خشتی و گلی و کپری زندگی و جان خود را به خطر نیندازد.
شما به روش‌های زیر می‌توانید در امر مدرسه سازی به بنیاد برین کمک کنید:

۱- کمک نقدی

یکی از روش‌های حمایت از بنیاد برین و پیوستن به خیرین مدرسه ساز، کمک‌های نقدی و حمایت مالی از این هدف است. برای این منظور می‌توانید از طریق فرم زیر مبلغ دلخواه خود را از طریق کارت بانکی خود به حساب بنیاد برین واریز نمایید. تنها کافیست مبلغ دلخواه را در کادر مبلغ اهدایی، به تومان وارد کرده و با کلیک بر روی «انتقال به بانک» به درگاه بانکی متصل شوید. ما بسیار خوشحال می‌شویم اگر نام و نام خانوادگی شما، تلفن همراه و یا آدرس ایمیل شما را داشته باشیم تا ارتباطمان با شما حفظ شده و گزارش‌ها را برایتان ارسال کنیم، اما به هر ترتیب وارد نمودن این اطلاعات اختیاری است و فرد خیر می‌تواند با وارد نکردن اطلاعات شخصی ردی از خود باقی نگذارد.

  • مبلغ اهدایی را به تومان و با اعداد انگلیسی وارد کنید.
  • نوشتن نام، شماره همراه و آدرس ایمیل اجباری نیست گرچه پیشنهاد می‌شود که اطلاعات خود را وارد کنید تا بتوانیم به شما در مورد نحوه هزینه‌کرد اطلاع‌رسانی نماییم.
  • با کلیک بر روی «انتقال به بانک» به درگاه بانک سامان هدایت می‌شوید. با کلیه کارت‌های عضو شبکه شتاب می‌توانید از اقدام به پرداخت وجه نمایید.

از طریق فرم بالا می‌توانید به صورت آنلاین و کاملا امن اقدام به واریز وجه به حساب بنیاد برین نمایید. همچنین می‌توانید کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت‌های زیر به نام بنیاد خیریه برین شمیرانات واریز نمایید:

  • بانک سامان: ۶۲۱۹۸۶۱۰۱۶۵۸۰۷۳۹
  • بانک پارسیان: ۶۲۲۱۰۶۱۰۸۰۰۰۰۲۷۸

۲- کمک غیرنقدی

شما نیکوکار گرامی می‌توانید با هماهنگی قبلی و تماس با دفتر بنیاد، کمک‌ها و هدایای خود را به بنیاد برین اهدا و رسید دریافت نمایید. کمک‌های غیرنقدی برای مدرسه سازی و یا تجهیز مراکز آموزشی و تحصیلی می‌تواند شامل موارد گوناگونی شود که چند مورد آن عبارتند از:

  • تجهیز مدارس و واحدهای آموزشی
  • تجهیز کارگاه و یا آزمایشگاه واحدهای آموزشی
  • کمک به طرح هوشمندسازی مدارس
  • حمایت از دانش‌آموزان محروم و بی‌بضاعت
  • عضویت در طرح همیار تحصیلی

لطفا توجه داشته باشید که به دلیل حفظ شان انسانی دانش آموزان تحت حمایت بنیاد، موسسه از پذیرش کالاهای دست دوم معذور است.