مدرسه ۶ کلاسه فردوس برین شماره ۱۱ روستای دلزی استان آذربایجان غربی

مدسه فردوس برین ۱۱

 یکی دیگر از پروژه‌های موسسه بنیاد برین ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستای دلزی شهرستان سلماس است. روستای دلزی جز مناطق محروم کشور که واقع در روستای سیلوانا بخش کوهسار می‌باشد. و از لحاظ مساحت بزرگترین روستای این بخش است. روستای دلزی از شمال به روستاهای ،اره، خناوین، از جنوب به روستای گوزیک ، بالکان ، دوستان ، از غرب به روستای استون رش و از شرق به روستای سیوه در متصل است.

راه ارتباطی از طریق جاده خاکی که از روستاهای چهریق – الیاسی –داراب – لورا شیرین –گذشته و در نهایت به روستای دلزی می‌رسد لازم به ذکر است که فاصله روستای دلزی تا سلماس به وسیله محور ارتباطی حدودا ۵۵ کیلومتر است که ۲۰ کیلومتر آن خاکی می‌باشد. فاصله این روستا تا مرز از طریق هوایی حددا ۱۴ کیلومتر است.بر اساس آمارها و آخرین سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده، از جمعیتی برابر با  ۲۰۳۹ نفر برخوردار می‌باشد و طبیعی است که با وجود چنین جمعیتی، تعداد کودکان و نوجوانان این روستا نیز تعداد قابل توجهی باشد

کلنگ زنی ساخت مدرسه در روستای دلزی

این روستا با توجه به عدم  دارا بودن مدرسه متوسطه و کوچ اهالی و بازمانده تحصیل، نیاز مبرم به احداث مدرسه داشت و با تلاش و پیگیری اهالی و مسئولین این منطقه، طی مراسمی کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه دوره متوسطه اول و دوم به همت بنیاد برین و خیرین مدرسه ساز بر زمین زده شد.

 ساخت مدرسه در روستای دلزی شهرستان سلماس دهمین پروژه ساخت مدرسه خیریه بنیاد برین است. که در سال 97 توسط خیر محترم و مسئولین موسسه برین کلنگ زنی آن آغاز شد. این مراسم در حضور مدیر موسسه برین جناب آقای جمشیدیان و مسئولین مربوطه و تعدادی از اهالی روستا برگزار شد. 

جزئیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه فردوس برین ۱۱

مدرسه دلزی در سلماس به منظور آموزش دوره اول و دوره دوم متوسطه بنا نهاده شده است. با توجه به فضای ساختمان و تعداد دانش‌آموزان تخمین زده شده، تعداد ۶ کلاس درس برای این مدرسه در نظر گرفته شد. فضای داخلی این مرکز آموزشی برای تحصیل، ۲۸ دانش آموز دختر و ۷۷ دانش آموز پسر مناسب است.

مدرسه ۶ کلاسه دلزی که با عنوان مدرسه فردوس برین شماره ۱۱ نام‌گذاری شده است از اصول ایمنی در ساخت بهره برده است و ضد زلزله می‌باشد.

مراسم افتتاحیه مدرسه فردوس برین شماره ۱۱

مراسم بازگشایی مدرسه فردوس برین شماره ۱۱

مراحل ساخت این مرکز آموزشی در حدود یکسال به طول انجامید که سرانجام در سال ۹۸ ساخت آن به پایان رسید. در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸ مدرسه فردوس برین شماره ۱۱ با حضور جمعی از خیرین مدرسه ساز در طی مراسمی بازگشایی شد.

در این مراسم علاوه بر خیرین، نمایندگان و مسئولان استان آذربایجان غربی نیز حضور داشتند. همچنین بازگشایی این مدرسه با حضور دانش‌آموزان و ساکنین روستای دلزی همراه بود که جوی صمیمانه و شاد را برای ساکنین و دیگر دست اندرکاران رقم زد.

هدف از کارهای خیر القای شادی و حس خوب به هم‌میهنان است که البته همکاری در کار خیری چون مدرسه سازی، نتایجی ماندگار و حسی بهتر و فراتر از سایر کارهای خیر بر جای خواهد گذاشت. کمک به تحصیل دانش‌آموزان و تلاش در این راه، ضمن داشتن حس وصف نشدنی تا سال‌های سال باقی مانده و به رشد و بهبود آموزش و پرورش فرزندان جای جای ایران کمک شگرفی خواهد کرد.

امید است تا با همیاری و همکاری تمامی افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند جامعه زیباتر و آینده‌ای روشن‌تر برای آیندگان برجای گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *