مدرسه‌سازی

ساخت آموزشگاه و مدرسه

از آن جا که تربیت و آموزش سنگ زیربنای توسعه اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی هر جامعه است . بررسی عوامل موثر بر پیشرفت و ترقی در جوامع پیشرفته نشان میدهد ، همه این کشورها از آموزش و پروش توانمند وکار آمد برخوردار بوده اند. نگاه گذرا بر تاریخ جهان نیز بیان کننده این واقعیت است که دوران شکوفایی و درخشیدن آنها با رشد و پویایی نظام تعلیم و تربیت و آموزشی متقارن بوده است . در اینجا قابل ذکر است که نقش و اهمیت نیروی انسانی در اجرای برنامه های سازمانی به قدری مهم و ارزشمند است که بسیاری از اندیشمندان معتقدند که تفاوت یک کشور صنعتی و غیر صنعتی تنها در کیفیت نیروی انسانی آن ها است نیروی انسانی در هر جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار است . زیرا امکان جایگزینی از سایر منابع و امکانات به جای نیروی انسانی وجود ندارد. به همین جهت است که بنیاد نیکو کاری برین کوشش و فعالیت های خود را در زمینه مناسب و پویا و خلاقیت نبوغ فرزندان کشور عزیز ایران فراهم میسازد و در اقصی نقاط ایران اقدام به احداث فضاهای آموزشی مینماید.بنیاد توانسته است تاکنون 46 کلاس درس در مناطق کمتر توسعه یافته را به بهره برداری برساند.

بنیادبرین همچنین در حال احداث 9 باب مدرسه در روستاهای استان های آذربایجان غربی،چهارمحال وبختیاری، سیستان وبلوچستان و استان لرستان نیزمی‌باشد.

علاوه بر ساخت مدرسه، تسهیل شرایط تحصیل برای کودکان از دیگر اقدامات برین است: محصلان بی‌بضاعت پس از پیوستن به خانواده بزرگ برین، برای کودکان محصل به‌طور ماهانه حق‌تحصیل اعطا می‌نماید. بنابراین جهت واریز حقوق ماهیانه برای هر یک از فرزندان تحت‌پوشش، از طرف مؤسسه کارت بانک سامان صادر می‌گردد. شایان ذکر است که این مبلغ صرفاً جهت امورتحصیلی، خوراک و پوشاک فرزندان است. میزان اعطای حق تحصیل به کودکان به‌نسبت معدل و پیشرفت تحصیلی فرزندان و انجام تعهدات مدنظر بنیاد متفاوت خواهد بود.

برنامه‌های کمک آموزشی رسمی

آن دسته از دانش آموزان و دانشجویانی که افت تحصیلی دارند به مدد کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی که بنیاد در سرای محلات نزدیک مکان زندگی آنها (با کمک داوطلبانه معلمان و رتبه‌های برتر کنکور) برگزار می‌کنند، می‌توانند معدل تحصیلی خود را ارتقا دهند.