کلنگ زنی دو مدرسه در استان هرمزگان

کلنگ زنی دو مدرسه در هرمزگان

استان هرمزگان جزو استان‌های جنوبی کشور است که در قسمت شمالی تنگه هرمز واقع شده است. این استان از 13 شهرستان تشکیل شده که هر کدام از این شهرستان‌ها نیز روستاهای بسیاری را در خود جای داده است. اگر بخواهیم به روستاهای این استان اشاره کنیم می‌توانیم از روستای بیدریس سندرک و روستای خورچاه نام ببریم.

بنیاد برین با همت همیاران خود توانسته این دو روستا را شناسایی کرده و با بررسی وضعیت مدارس و اوضاع تحصیلی دانش آموزان این مناطق، تصمیم به ساخت دو مدرسه در هیات مدیره عنوان شد.
درنهایت هیات مدیره برین با کمک خیرین مدرسه ساز پروژه کلنگ زنی دو مدرسه را در روستای بیدریس سندرک و خورچاه استان هرمزگان در دستور کار خود قرار دادند.

مدرسه دو کلاسه در روستای بیدریس سندرک

شهر سندرک در شهرستان میناب واقع شده است. سندرک در ابتدا روستا بوده که در نهایت در سال 1388 به شهر سندرک ارتقا یافت. این شهر در سال 1395 به طور تقریبی و بر اساس سرشماری انجام شده 8.944 نفر جمعیت دارد. بخش اعظمی از جمعیت 8000 نفری این شهر به دانش آموزان مقطع ابتدایی اختصاص یافته است که به طور دقیق‌تر می‌توان گفت 2500 دانش آموز ابتدایی در بیدریس سندرک مشغول به تحصیل هستند. با این حال با توجه با آمار و ارقامی که از این منطقه به دست کارشناسان برین رسیده، نیاز به مدرسه سازی بیشتر در این منطقه احساس می‌شود. از آنجایی که برخی روستاهای این شهر جزو مناطق محروم کشور به حساب می‌آیند و شاید تعدادی از خانواده‌ها توان کافی برای آموزش کودکان خود نداشته نیاز به ساخت بناهای آموزشی در آنها لازم و ضروری است.

با بررسی‌های انجام شده توسط رابطین بنیاد برین با شهر سندرک، در نهایت پروژه ساخت مدرسه دو کلاسه آل محمد به مرحله کلنگ زنی رسید. این مدرسه دو کلاسه برای مقطع ابتدایی در نظر گرفت شده است و زمینی با زیر بنای 101 متر مربعی نیز برای آن محیا گردید.

در تاریخ 25 مهر ماه سال 1397 مراسم کلنگ زنی مدرسه آل محمد منطقه سندرک با حضور مهندس نجفی (مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی)، جناب آقای جمشیدیان (مدیر موسسه برین) و مهندس مرادی (معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان) برگزار شد.

کلنگ زنی مدرسه در خورچاه
کلنگ زنی مدرسه در روستای خورچاه هرمزگان

مدرسه سه کلاسه در روستای خورچاه

روستای خورچاه نیز که منطقه دیگری در استان هرمزگان است جزو توابع بندرلنگه می‌باشد. این روستا بر اساس آخرین سرشماری انجام شده، 570 نفر جمعیت دارد که شامل 130 خانوار می‌شود. مردم نجیب و مهربان این منطقه بیشتر در زمینه‌های کشاورزی، دامداری و تجارت فعالیت دارند.

روستای خورچاه نیز همچون روستای بیدریس سندرک، با توجه به دانش آموزان و کودکان آماده به تحصیل منطقه، از مدارس کافی برخودار نبوده و این موضوع طی بررسی‌های بنیاد به دست آمده که در نتیجه به اتخاذ تصمیمی در رابطه با ساخت مدرسه‌ای سه کلاسه در مقطع ابتدایی منتهی شد.
کلنگ زنی مدرسه سه کلاسه در خورچاه نیز در تاریخ 25 مهر 1397 با حضور جناب آقای جمشیدیان مدیر عامل بنیاد صورت گرفت. زیر بنای در نظر گرفته شده برای این مدرسه ابتدایی سه کلاسه 144 متر مربع می‌باشد.

پروژه‌های 21 و 22 بنیاد برین

مدرسه دو کلاسه در بیدریس سندرک و مدرسه سه کلاسه خورچاه، پروژه‌های 21 و 22 خیریه مدرسه سازی برین به حساب می‌آیند که در حال حاضر به اتمام نرسیده و در حال ساخت می‌باشند.
امید است کودکان این خطه از کشور پهناورمان بتوانند پس از اتمام این مدارس در محیطی شاد و زیبا تحصیل خود را آغاز نموده و گامی در پیشرفت جامعه‌شان بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *