بازگشایی دهمین مدرسه فردوس برین در روستای خوراسب

مراسم بازگشایی مدرسه خوراسب

روستای خوراسب که جزو روستاهای آذربایجان غربی و در 30 کیلومتری شهرستان ارومیه واقع شده است، توسط خیریه برین از جمله روستاهای نیازمند به مدرسه شناسایی شد چرا که این روستا تنها دارای یک مدرسه در مقطع ابتدایی بود. خبر کمبود مدرسه در این روستای زیبا بر آن شد تا برین پروژه دهم خود را در روستای خوراسب اجرا نماید.

همانطور که پیش‌تر نیز در خبرهای برین اعلام شده بود، در مهر ماه سال 1396 کلنگ زنی مدرسه 3 کلاسه در روستای خوراسب آغاز گردید و مراحل ساخت آن یک به یک به اجرا در آمد تا آن که امروز مفتخریم، خبر بازگشایی این مدرسه را به گوش همراهان خیریه برین برسانیم.

مراسم افتتاحیه مدرسه 3 کلاسه در روستای خوراسب

در آذر ماه 1398 و پس از دو سال این مدرسه مراحل پایانی ساخت خود را طی کرد و آماده بازگشایی و هدیه به دانش‌آموزان عزیز این روستا شد.

اما در این شادی بزرگ می‌بایست تمامی اهالی روستا نیز سهیم باشند و به مناسبت این فضای آموزشی جدید، گرد هم آیند.

به همین منظور در تاریخ 13 آذر 1398 مراسم افتتاحیه دهمین مدرسه خیرساز فردوس برین، با حضور مدیر عامل محترم بنیاد خیریه برین شمیرانات، جناب آقای مهندس جمشیدیان، مدیر محترم آموزش و پرورش منطقه، امام جمعه و اهالی محترم روستای خوراسب برگزار گردید.

این مراسم با فضایی گرم و صمیمی، فرصتی برای تقدیر و تشکر از همراهان این پروژه به وجود آورد و همچنین فرصتی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با فضای آموزشی جدیدشان را نیز فراهم کرد.

جزئیات مدرسه 3 کلاسه فردوس برین شماره 10

به همت خیرین مدرسه ساز و بنیاد برین شمیرانات، این پروژه در زمینی اهدایی به مساحت 1900 متر مربع بنا شده است و دارای 3 کلاس درس می‌باشد.

فضای ساخته شده برای تحصیل 17 دانش آموز دختر و 23 دانش آموز پسر کاملا مناسب خواهد بود. لازم به ذکر است که با توجه به کمبود مدرسه در مقطع ابتدایی در روستای خوراسب، این مدرسه 3 کلاسه برای مقطع ابتدایی ساخته شده است.

تمامی کلاس‌ها به میز و صندلی استاندارد، تخته وایت برد و پرده نمایش تجهیز شده‌اند و کلیه جزئیات یک مدرسه مجهز و امن در آن رعایت شده است.

به علاوه در ساخت این بنای آموزشی تمامی استاندارهای ساخت و ساز رعایت شده و مطابق با اصول ایمنی و ضد زلزله می‌باشد.

محوطه این مدرسه 3 کلاسه، وسعت کافی داشته و به لطف طبیعت زیبای این روستا، محلی مناسب برای تفریح دانش آموزان در زمان استراحت خواهد بود.

آیین مدرسه سازی با بنیاد خیریه برین

ساخت بنای آموزشی و مدرسه سازی جزو کارهای نیکی است که تا سالیان سال ماندگار خواهد بود و بدون شک ساخت محلی برای تحصیل و پرورش فرزندان ایران زمین در هر کجای این کشور و البته آموزشی اصولی و بی‌نقص در آینده روشن جامعه تاثیر مستقیم خواهد داشت پس چه زیباست که در این راه قدم برداریم و در ارتقا آموزش فرزندان ایرانمان مشارکت نماییم.

تنها و تنها هدف بنیاد خیریه برین، رشد و توجه به آموزش اقشار کم توان جامعه است تا با محرومیت‌زدایی کمک کنند تا برابری آموزشی در کشور عزیزمان برقرار گردد و همه کودکان و نوجوانان از حداقل حق خود در جامعه برخوردار باشند.

امید است تا هر روزه به همیاران و همراهان برین افزوده شود و دیگر هیچ روستایی از این کشور با کمبود مدرسه مواجه نباشد. به امید آن روز زیبا….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حمایت