مدرسه ۳ کلاسه در عثمان آباد آق‌قلا استان گلستان

مدرسه عثمان آباد

در اردیبهشت ماه امسال، پس از واقعه ناگوار سیل که در تعدادی از شهرها و روستاهای کشور رخ داد، هیات مدیره برین طی جلسه‌ای با خیرین مدرسه ساز که همراهان همیشگی این بنیاد هستند، رسیدگی به برخی از مناطق سیل زده را در دستور کار خود قرار دادند که شهر آق‌قلا واقع در استان گلستان یکی از آنها بود. در بازدید از روستاها و مناطق گوناگون شهر آق‌قلا کاملا مشخص بود که بسیاری از مدارس نیاز به بازسازی داشتند. همچنین در این بررسی تعدادی از مناطق نیز با کمبود مدرسه مواجه بودند که شهرستان عثمان آباد یکی از آنها شناخته شد.

اگر خبر مربوط به بازدید از ۷ مدرسه در آق‌قلا را خوانده باشید، مشاهده کرده‌اید که بر اثر وقوع سیل و در آب ماندن طولانی مدت ساختمان‌های آق‌قلا خسارات بسیاری به این شهر وارد شد. در این میان مدرسه‌های بسیاری نیز همچون ساختمان‌های مسکونی دچار آسیب شدیدی شدند تا بدان جا که تعدادی از آنها دیگر قابل استفاده نبوده و می‌بایست تخریب شوند و ساختمانی جدید به جای آنها بنا شود.

آغاز ساخت مدرسه‌ای جدید در شهرستان عثمان آباد

تیم اعزامی خیریه برین طی بازدید از مناطق گوناگون آق‌قلا، شهرستان عثمان آباد را نیز بررسی نموده و به گزارش این تیم، این شهرستان با کمبود مدرسه رو به روست.

بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ عثمان آباد دارای ۳۵۱۱۶ نفر جمعیت است که دور از ذهن نیست درصد بالایی از این جمعیت ۳۵ هزار نفری را دانش آموزان و یا کودکان آماده به تحصیل تشکیل دهند و به تبع آن نیاز به مدرسه‌هایی جدید در این شهرستان احساس خواهد شد.

پس از بازگشت تیم بازدید کننده و مشاهده گزارش‌های ارسالی آنان از مدارس و مناطق مختلف، تصمیم به ساخت مدرسه‌ای جدید در عثمان آباد گرفته شد و رابطین بنیاد در این شهرستان هماهنگی‌های نخستین را با سازمان‌های مربوطه به انجام رساندند.

این مدرسه دارای ۳ کلاس درس می‌باشد که در منطقه‌ای نزدیک به محل سکونت اهالی بوده تا دانش آموزان بتوانند به راحتی تردد نمایند. همچنین این مدرسه برای تحصیل ۳۵ تا ۴۰ دانش آموزان دختر و پسر در دوره ابتدایی محیا خواهد شد که هزینه‌های ساخت آن را خیر گرامی جناب آقای کاشفی بر عهده گرفته‌اند.

بازگشایی

پروژه خیری 3 کلاسه ابتدایی با حضور مسئولین محترم و خیر فرهیخته و نیک اندیش آقای کاشفی در اوایل مهرماه سال 1399 افتتاح گردید. 

 

 

1 Comment

  1. […] کنیم می‌توانیم کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه و یا مردم سیل زده استان گلستان و … را نام […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *